پیچ رولپلاک نما

پیچ رولپلاک نمای ساختمان چیست ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با پیچ رولپلاک نما ساختمان بیشتر آشنا کنیم پس اگر قصد انجام پیچ رولپلاک نما ساختمان دارید مطالب مفید و کاربردی این مقاله رو از دست ندید. بهترین زمان برای پیچ رولپلاک نمای ساختمان قبل از شل شدن سنگ ها و ایجاد تلفات مالی و جانی است ! پس پیچ کردن سنگ های نما و سفت کردن آن ها را جدی بگیرید.

پیچ رولپلاک نما چیست؟

پیچ رولپلاک نما به منظور محکم سازی سنگ نما انجام می شود، این کار باعث افزایش مقاومت سنگ نما  در برابر عوامل طبیعی و گذر زمان می شود.

بسیاری از افراد به دلیل زیبایی خیره کننده ای که سنگ در نما دارد برای نمای ساختمان خود از سنگ استفاده می کنند اما یک مشکلی که همه نماهای ساختمان دارند و نما سنگی هم از این مورد مستثنی نیست ریزش نما ساختمان با گذشت زمان است، خب باید این را در نظر بگیریم که نمای ساختمان قسمت بیرونی یک ساختمان است و بیشتر در برابر عوامل طبیعی و نور شدید خورشید باد و باران و برف قرار می گیرد.

بنابراین کاملا منطقی است که برای افزایش طول عمر و جلوگیری از ریزش نما ساختمان راه حل هایی را در نظر بگیریم، البته این نکته را حتما در نظر داشته باشید که نما سنگی بسیار ساده تر و و راحت تر همچنین با قیمت بسیار اقتصادی تر از بقیه نماها قابل ترمیم است.

اسکوپ معیوب سنگ نما

یکی از دلایل ریزش سنگ نما به جز عوامل طبیعی (باد و باران و برف و نور خورشید) استفاده نادرست از اسکوپ های سنگ و یا عدم استفاده از اسکوپ های سنگ هنگام کار گذاشتن سنگ نما می باشد.

اسکوپ سنگ یا سرامیک چیست ؟

اسکوپ سنگ و سرامیک که به آن بست سنگ نما یا اتصالات فلزی سنگ و سرامیک هم گفته می‌شود، قطعه‌ای فلزی از جنس ورق گالوانیزه است که مانع ریزش و افتادن سرامیک و سنگ نما می‌شود.

اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ

نحوه کارگذاشتن اسکوپ در سنگ

اسکوپ با شیاری کم عمق که در پشت سنگ یا سرامیک ایجاد شده -بوسیله سنگ فرز – وارد سنگ و سرامیک شده و پایه‌های آن درملات (دوغاب) پشت سنگ درگیر می‌شود؛ و همین امر مانع از سقوط سنگ و سرامیک از نما می‌شود.

اسکوپ کردن سنگ چه زمانی انجام می شود ؟

این روش جایگزین روش‌های قدیمی سنگ کاری نظیر خشکه چین، پیچ و رولپلاک و قرار دادن لقمه در پشت سنگ و سرامیک است. و حتما باید در زمان سنگ کاری نما باید انجام شود و بعد از کارگذاشتن سنگ در نما و چند سال بعد امکان این کار وجود ندارد و حتما باید از پیچ رولپلاک نما برای سفت کردن سنگ در نما استفاده شود.

کاربرد پیچ رولپلاک نما

همانطور که گفته شد سنگ در نما زیبایی خاص و خیره کننده ای دارد به همین دلیل برای زیباسازی نما ساختمان از زمان های بسیار دور از سنگ استفاده می شد، اما یک مشکل عمده ای که افراد با آن مواجه شدند، این بود که بعد از مدتی سنگ های نما دچار شل شدگی می شدند و بدون این که برخورد فیزیکی با سنگ داشته باشند سنگ ها از نما سقوط میکردند و ظاهر بسیار زشتی در نما ساختمان ایجاد می شد و افراد خرافه ای همیشه حاضر در صحنه این سقوط سنگ ها را نشانه نحسی می دانستند.

با گذشت زمان افراد بعدها متوجه شدند این اتفاق کاملا طبیعی است و سنگ نما در اثر گرما و سرما ممکن است ترک وردارد و باعث شل شدگی و سقوط شود و ربطی به این موضوع که اتفاقات بدی قرار است بیوفتد ندارد.

در حال حاضر بهترین و اقتصادی ترین راه حل برای ترمیم یا افزایش طول عمر سنگ نما پیچ رولپلاک سنگ نما است، با این کار علاوه بر اینکه از صرف هزینه های اضافی در آینده پیش گیری می کنید، زیبایی نما ساختمان خود را تا مدت های طولانی حفظ می کنید.

بهترین زمان برای اجرای پیچ رولپلاک نما

یکی از پر تکرار ترین سوال هایی که از مشاوران ما می پرسند این است که بهترین زمان برا انجام پیچ رولپلاک نما چه زمانی است؟

شاید برخی از افراد به این فکر کنند که نما ساختمان ما فعلا تازه نصب و اجرا شده پس نیازی به پیچ رولپلاک نما نیست در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است قبل از ریزش سنگ نما و قبل از وقوع حادثه بهترین زمان برای پیچ رولپلاک و محکم سازی سنگ نما است.

اگر پیچ روپلاک نما به موقع انجام نشود باعث افزایش خطرات احتمالی برای ساکنان و عابران می شود، همچنین هزینه اجرای پیچ رولپلاک نیز افزایش پیدا می کند.

علت افزایش هزینه به این دلیل است که علاوه بر اجرای پیچ رولپلاک باید جای سنگ های افتاده مرمت شود و سپس سنگ های جدید از همان جنس اجرا شود.

همچنین برای رسیدگی به زیبایی داخل واحد خود می توانید از خدمات کفسابی کفساب‌تیم استفاده کنید.